בעולמות העיצוב והאדריכלות, הבטון תופס כיום מקום חשוב. אבל מומחים מסבירים כי הבטון עלול להיות פגיע לשריטות עם הזמן. זה נכון במיוחד בבתים, אבל יש פתרון. ניתן לבצע ליטוש בטון, כלומר אפשר ללטש ולחדש אותו. יש אפשרות ליצור מראה פראי בסגנון רטרו. עושים את זה באמצעות החשיפה של אותן אבנים קטנות שנמצאות בתוך יציקת הבטון. התוצאה היא שהבטון נראה אותנטי, משטח פראי בעל אופי רטרו(טרצו/ סומסום).

איך מבצעים ליטוש בטון

בשנים האחרונות הבטון עבר מהפך. הוא משמש לתכלית דקורטיבית עיצובית. הן מטעמים של התחדשות והן מטעמים דקורטיביים, ניתן לבצע ליטוש בטון בצורה מדויקת ויסודית. עבודה של ליטוש בטון נעשית על ידי אנשי מקצוע, המצוידים עם מכשירים וכלים ייעודיים, לביצוע פעולת ליטוש והחלקה. פעולה זאת יכולה להיעשות על ידי כלים כדוגמת דיסק ליטוש או מכונות החלקה שיוף וחשיפה. שימו לב כי באם יש סדקים, ניתן למלא אותם בחומרי מילוי.

מהם היתרונות של ליטוש בטון

כעת נרצה להציג כמה וכמה יתרונות חשובים של ליטוש בטון מקצועי:

  1. פעולה מהירה – עבודה זו נחשבת למהירה יחסית. בוודאי שזה הרבה יותר מהיר ביחס לפעולות כגון הריסת משטח בטון ויציקת משטח חדש לחלוטין.
  2. עבודה נקייה – ניתן להשתמש בשיטות נקיות מאוד של ליטוש. כלומר, אי נוחות הנוצרת לבעלי הבית או בבית העסק היא מינימלית. ישנן שיטות עבודה יבשות או רטובות והכל נעשה על פי טיב העבודה הרצוי.
  3. מחיר משתלם – העלויות של הליטוש נוחות מאוד. זה הרבה יותר משתלם ביחס לחלופות אחרות. אין עלויות של פינוי פסולת כמו בפירוק מרצפות קיימות. לא צריך להשקיע באדריכל לעיצוב פנים. לא צריך להזמין אריחים או מדרגות חדשות.
  4. תוצאות נהדרות – לאחר ביצוע העבודה, משטחי הבטון או האריחים והיציקות נראים חדשים ומרהיבים. שכבות של לכלוך ישן שנוצרו עם השנים, נעלמות. גם סדקים או חריצים לא נעימים לעין, נעלמים ואינם. הכל נראה חדש ומרהיב ובהתאם לצורך גם ניתן לבצע פעולה של איטום על ידי חומרי סילר איכותיים.

צור קשר