שיש הוא אחד החומרים היפים והמרהיבים ביותר. מכיוון שזה חומר טבעי, במהלך הזמן הוא עלול להישחק או להיסדק בשכבתו העליונה. אבל יש פתרון! כדי לחדש את משטחי השיש ולהעניק להם את המראה החדש, הנוצץ והיפה, אפשר לבצע ליטוש שיש מקצועי. פעולה זו הופכת את המשטח ליפה וחלק כמו שיש חדש.

איזה שיש ניתן לחדש וללטש?

משטחי שיש ואריחי שיש ניתן למצוא בבתים, בעסקים, במבנים מסחריים ועוד. בין אם מדובר בחיפוי ובין אם מדובר במרצפות, משטחי עבודה משיש או עמודים, תמיד ניתן לבצע פעולות חידוש מקצועיות. ניתן לבצע ליטוש שיש מכל מיני סוגים, וחשוב להתייעץ בנושא זה עם אנשי מקצוע. הסיבה היא שלא כל משטח אשר נחשב למשטח שיש, אכן עשוי מחומר זה. ישנם חיפויים ומשטחים שעשויים מחומרים אחרים, אשר נועדו לייצר סגנון דמוי שיש. משטחים מגוונים של שיש טבעי או של תחליפים ואבנים ואפילו בטון ניתן ללטש באופן איכותי. כך שתמיד רצוי שאיש מקצוע יסקור את סוג השיש ויתכנן את האופן שבו יתבצע הליטוש.

איך מבצעים ליטוש שיש?

כאמור, השלב הראשון לפני ביצוע העבודה הינו זיהוי סוג המשטח. לאחר מכן ניתן להצביע על כמה שלבים שמתבצעים על מנת להבטיח ליטוש מקצועי ותוצאות מעולות.

  1. מילוי חריצים לפי הצורך – במידה ויש סדקים או חריצים שנוצרו עם השנים, ניתן למלא אותם עם חומרי מילויי ייעודיים לשיש.
  2. טיפול בפוגות ישנות – אם יש התיישנות בפוגות שהם הרווחים שבין מרצפות וחיפויים, ניתן לטפל ולחדש גם את המרווחים הללו.
  3. ליטוש – שלב זה הינו השלב המרכזי. המטרה היא להסיר את השכבה העליונה של השיש. זו השכבה שיש בה חריצים, סדקים, לכלוכים שכבר לא יורדים ולעיתים גם שינויי צבע. בזכות הליטוש מתקבל מראה חדש לחלוטין כי נחשפת השכבה שלא ניזוקה ושהיא שלימה, יפה ואפילו מושלמת.
  4. איטום – במידת הצורך, ניתן להשלים ליטוש שישבטיפול האיכותי, עם פעולת איטום. נעשה שימוש בחומרים שסוגרים את המשטח, מונעים נזקי מים ושומרים מפני נזקים נוספים. מתקבלת תוצאה נהדרת למשך זמן רב.

צור קשר